Fry Club Juniors FC 2004-2013 : U8 to U16
Managers with Assistants:
Phil Tucker & Darren Brown |
2004-2010 |
|
Darren Brown & Mark Yeoman |
2010-2013 |
Team Photo 2012 - 2013
History:
Hanham Minor League Final League position 2005/06: U9's 12th Preparatory Division 2
Hanham Minor League Final League position 2006/07: U10's 4th Division 3 Cup - Losing C&D Cup Finalist.
Hanham Minor League Final League position 2007/08: U11's 4th Division 3 Cup - 2nd round.
Avon Youth League Final League position 2008/09: U12's 1st Division 3 Cup - 2nd round.
Avon Youth League Final League position 2009/10: U13's 7th Division 2 Cup - 3rd round. County Cup - 4th round.
Avon Youth League Final League position 2010/11: U14's 11th Division 2 Cup - 1st round.
Avon Youth League Final League position 2011/12: U15's 6th Division 3 Cup - 2nd round.
Avon Youth League Final League position 2012/13: U16's 7th Division 3 Cup - 2nd round.
Extras
U12's - Ashton 11's - R/Up
U12's - Henbury 6's - Winners
U13's - Frys 6's - Winners
Match Reports
Colts v Juniors 03/09/10 (Courtesy of U14 Colts)
Colts v Juniors 04/09/09 (Courtesy of U13 Colts)
Colts v Juniors 04/05/08 (Courtesy of U11 Colts) Four Team Round-Robin 02/09/07 (Courtesy of U11 Colts)
Colts v Juniors 04/03/07 (Courtesy of U10 Colts) Colts v Juniors 19/11/06 (Courtesy of U10 Colts)
Juniors v Pucklechurch 11/04/06 (Courtesy of Pucklechurch) Colts v Juniors 23/10/05 (Courtesy of U9 Colts)
Colts v Juniors 01/05/05 (Courtesy of U8 Colts)
Keynsham Town 12/09/04 St Aldhems 19/09/04 Coalpit Heath 3/10/04
Team Player History Age Group Player History
Individual Honours
U8's - 2004/2005
Season:
Sportsman of the Year: Callum Morris
Penalty Prize Winner: Haden Suffern
Club Skill Award Winner Gideon Stone
U9's - 2005/2006
Season:
Player of the Year: Patrick Delaney
Sportsman of the Year: Gideon Stone
Penalty Prize Winner: Patrick Delaney
Club Skill Award Winner James Moore
U10's - 2006/2007
Season:
Player of the Year: Josh Hargreaves
Sportsman of the Year: Ben Watt
Penalty Prize Winner: Gideon Stone
Club Skill Award Winner Jack Dancey
Stan Taylor 5 Year Service Award: Jack Dancey
Mark Pearson Award Winner Callum Morris
U11's - 2007/2008
Season:
Player of the Year: Jason Skinner
Sportsman of the Year: Jack Fifield
Penalty Prize Winner: Josh Hargreaves
Club Skill Award Winner Jack Dancey
Stan Taylor 5 Year Service Award: Callum Morris
Stan Taylor 5 Year Service Award: James Moore
Stan Taylor 5 Year Service Award: Ben Watt
U12's - 2008/2009 Season:
Player of the Year: Josh Hargreaves
Sportsman of the Year: Callum Morris
Penalty Prize Winner: Gideon Stone
Stan Taylor 5 Year Service Award: Dan Whooley
Stan Taylor 5 Year Service Award: George Brown
Stan Taylor 5 Year Service Award: Gideon Stone
Stan Taylor 5 Year Service Award: Jack Bailey
Stan Taylor 5 Year Service Award: Josh Hargreaves
Stan Taylor 5 Year Service Award: Patrick Delaney
U13's - 2009/2010 Season:
Player of the Year: Jack Bailey
Sportsman of the Year: George Brown
Penalty Prize Winner: Jack Bailey
Stan Taylor 5 Year Service Award: Jack Fifield
U14's - 2010/2011
Season:
Sportsman of the Year: Callum Payne
Penalty Prize Winner: James Moore
Stan Taylor 5 Year Service Award: Ashley Siddall
U15's - 2011/2012
Season:
Sportsman of the Year: Jon Goodfellow
Penalty Prize Winner: Josh Hargreaves
Les Stroud 10 Year Service Award: Callum Payne
Les Stroud 10 Year Service Award: Jack Yeoman
Les Stroud 10 Year Service Award: Sam Burgess
U16's - 2012/2013
Season:
Sportsman of the Year: George Brown
Penalty Prize Winner: Ashley Siddall (Overall Winner)
Chairman's Award Winner: Darren Brown
U18's - 2013/2014 Season:
Les Stroud 10 Year Service Award: George Brown
U18's - 2014/2015 Season:
Les Stroud 10 Year Service Award: Josh Hargreaves